Poniżej informacje o kilku organizacjach, instytucjach, inicjatywach, które nas wspierają.
Poniżej informacje o kilku organizacjach, instytucjach, inicjatywach, które nas wspierają.
Stowarzyszenie Homo Faber tworzą ludzie, którzy poza zajęciami w szkołach, uczelniach, czy poza pracą zarobkową postanowili robić coś ważnego. Są w różnym wieku. Pochodzą z różnych miejsc. Mają różne doświadczenia.
Podstawowym celem HF jest podejmowanie działań, które można określić jako obywatelskie. Obszary zainteresowań to najnowsza historia, międzykulturowość, prawa człowieka, edukacja rówieśnicza, aktywność obywatelska, działania artystyczne, ekologia, samorządność. Poprzez spotkania (nieustające), warsztaty, dyskusje, a przede wszystkim zrealizowane projekty pokazujemy, że można w sensowny sposób poprawiać tą naszą, szarą, zakompleksioną rzeczywistość. Żyjemy w jednym z najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej. To nasz środek świata. I cieszymy się, że możemy go zmieniać. Na lepsze.
Stowarzyszenie Homo Faber
Urząd Miasta prowadzi stronę internetową, na której umieszczane są aktualności dotyczące gminy Kock oraz jej historii. Można na niej odnaleźć zarówno informacje na temat istotnych wydarzeń, rocznic itp. , jak i linki do stron kluczowych instytucji (szkoły, Dom Kultury, Warsztaty Terapii Zajęciowej).
Urząd Miasta Kock
Działające w Sejnach Fundacja "Pogranicze" (od 1990 roku) i Ośrodek "Pogranicze - Sztuk, Kultur, Narodów" (od 1991 roku), stworzone przez Krzysztofa i Małgorzatę Czyżewskich to jedna z najbardziej aktywnych i oryginalnych placówek kulturalnych w Polsce. Kroniki sejneńskie (jeden z projektów Ośrodka) to spektakl z udziałem dzieci z Sejn, Litwinów, Rosjan-staroobrzędowców i Polaków. Za scenariusz posłużyły opowieści i pieśni ludzi starszych, którzy noszą w sobie pamięć wielokulturowych Sejn. Scenografię spektaklu stanowi wykonana przez dzieci z wypalanej gliny makieta miasteczka oraz patchworkowe "Anioły Sejneńskie". Stała się ona insopiracją dla naszego projektu.
Strona www.
Fundacja Pogranicze
http://www.zywioly.eu/index1.html
Pracownia jest miejscem otwartym dla ludzi chcących spróbować swoich sił w dziedzinie ceramiki lub innych ciekawych działaniach artstycznych. Stale odbywają się warsztaty ceramiczne da dorosłych, a w roku szkolnym również dla dzieci. Można przyjść na herbatę lub kawę w glinianym kubku, miło spędzić czas w atmosferze twórczej pracy.
.
Żywioły ziemi
Idea Festiwalu:
Festiwal poświęcony jest narodowi żydowskiemu, jego tradycji, tożsamości narodowej i kulturowej oraz historii, zarówno współczesnej jak i na przestrzeni dziejów.
Na świecie odbywa się rocznie kilkadziesiąt festiwali filmowych o tematyce żydowskiej
- od Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady, poprzez Europę - Francję, Hiszpanię, Holandię, Szwecję, Wielką Brytanię po Australię, Hong Kong i Nową Zelandię.
Ich celem jest upowszechnianie - poprzez dzieło filmowe - świadomości istnienia wielowiekowej kultury żydowskiej.
Żydowskie Motywy
Od 2002 roku realizują projekty społeczno-kulturalne w całej Polsce. Pracują z młodymi ludźmi, animatorami kultury, pracownikami organizacji pozarządowych i domów kultury, nauczycielami i artystami oraz seniorami. W przedsięwzięciach Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" sztuka staje się narzędziem społecznej zmiany.
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”